<<Powrót do pozostałych kategorii

Wykładziny płasko tkane – Konkret STORE

Przejdź do kolekcji:


Wykładziny płasko tkane

Wykładziny płasko tkane

To splot wątku i osnowy. Nie często używane przysłowie, ale czystej produkcji. Podłużne nici są poruszane w górę i w dół za pomocą grzebieni. Nić wątku jest wystrzeliwana pomiędzy. Zwykle używane są takie materiały, jak wełna i poliamid. Lub mieszanka na przykład z kozią sierścią.  Rezultat: wykładziny płasko tkane o wyraźnie rozpoznawalnej strukturze

Wykładziny płasko tkane

Tkane na płasko

Tkane wykładziny mają dwie ważne cechy: trwałość i strukturę. Zasada jest prosta: grzebienie poruszają się w górę iw dół. Osnowa (nić podłużna) porusza się do przodu. I za każdym razem zwój strzela wątkiem od lewej do prawej. Rezultatem jest stabilny i mocny materiał. Do tapicerowania dywanu pozostaje tylko jedno podłoże. Druga cecha dotyczy konstrukcji. Bawiąc się ustawieniami grzebieni, dystansu itp., Powstają najpiękniejsze struktury. 

Wykładziny płasko tkane

Tkane wykładziny

Dzisiaj metodą tkania wykonywane są najwyższej jakości wykładziny dywanowe. Można tak  wyprodukować większość zaprojektowanych wzorów, zarówno na wykładzinach tkanych gładkich (płaskich), jak i z okrywą. Wykładziny tkane na płasko charakteryzują się wyraźnymi przedziałami i bardzo ciasną strukturą, a do tych z okrywą w trakcie tkania nitek osnowowych z przebiegającymi w poprzek nitkami wątkowymi, dochodzi runo czyli okrywa.  

dywan na wymiar

Dywany na wymiar

Dzięki Konkret Jewels nasi klienci mogą wykonać dywan na wymiar z każdej dostępnej u nas wykładziny wełnianej. Ponadto możemy wykonać dowolny rozmiar w dowolnym kształcie i dowolnym sposobie wykończenia. Jeśli jest potrzeba połączenia 2 kolorów lub wykonanie dywanu łączonego z innymi kolekcjami niż kolekcja bazowa to jesteśmy w stanie to wykonać.
Wykładziny z możliwością stworzenia dywanu na wymiar od podstaw.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ…

Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping