Poznaj Konkret Flooring Polska

Cześć, nazywam się Robert Miller i od początku swojej drogi byłem ukierunkowany na podłogi. Nie będę się o tym rozpisywał, bo to długa historia ale mój początek ma miejsce przy Nylonstraat, więc poliamid mam we krwi, a wykładziny to moja pasja od dziecka. Założyłem Konkret Flooring głównie, dlatego żeby w Polsce pojawiły się innowacyjne rozwiązania wykładzin i zagościł na dobre Dutch Design, który jest bliski mojemu sercu.

Wprowadziłem do Polski wykładziny, które trafiają w gusta architektów i wymagających klientów. Taki był cel od początku. Nie szufladkując ludzi na detal i komercje. Cała nasza kolekcja wpasowuje się do domu czy mieszkania, a także do biur, hoteli, butików, restauracji, galerii handlowych i innych nie mniej ważnych budynków użyteczności publicznej.

To ja jestem odpowiedzialny w tym bałaganie za kontakty zawodowe, spotkania, pomiary, wiedzę techniczną i jeśli czas pozwala, brudną robotę w postaci montażu – uwielbiam montować wykładziny!!! Chociaż przyznam się, że bez mojej kobiety, która zajmuje się finansami, fakturami, papierami i innymi dziwnymi dla mnie rzeczami, Konkret Flooring by nie istniał. Taaak, jest nas jeszcze paru i każdy ma przypisane zadania ale to na moich barkach spoczywa kontakt z Wami. Także chciałem się tylko przedstawić.

Więc oficjalnie, Witam, jestem Robert, porozmawiajmy o wykładzinach!

To znowu ja, Robert, opowiem Ci też trochę o firmie.

Nie będę się rozpisywać o tym że dostarczamy wykładziny, jesteśmy profesjonalni i mamy wieloletnie doświadczenie w branży, ponieważ taki opis ma większość firm i zawsze jest pomijany ze względu na jego brak oryginalności.

Konkret Flooring to „miejsce” w którym znajdziesz unikalne i niepowtarzalne marki wykładzin, dywanów i paneli winylowych głównie z Holandii. Nie jesteśmy kolejnym punktem z ofertą od znanych producentów. Nigdy nie chcieliśmy być. Nasze wykładziny dostarczamy do domów, mieszkań, biur, hoteli i innych budynków użyteczności publicznej. Bardzo mocno skupiamy się na jakości i designie. Głównie współpracujemy z architektami, co sprawia nam podwójną radość z tworzenia wyjątkowych wnętrz. Montujemy wykładziny w całej Polsce osobiście, a także przez zaufanych podwykonawców znających się na swoim fachu.

Po wielu rozmowach z już moim znajomym Edwinem z Donkersloot, które stały się niesamowitą inspiracją postanowiłem udoskonalić Konkret Flooring. W Holandii bardzo popularna jest obsługa zdalna w branży wykładzin. Myślałem nad tym jak z jednego małego Olsztyna obsługiwać całą Polskę i Skandynawię. W końcu Edwin powiedział „Zrób tak jak my” i w tym banalnym zdaniu był niesamowity sens. I tak oto staramy się zawsze żeby wybór produktu był zdalny, a jest to możliwe dzięki systemowi zamawiania próbek, który jest całkowicie darmowy (w większości przypadków). Zawsze wybierasz wykładzinę na swoim gruncie, przy swoim oświetleniu, a do tego ograniczamy czas potrzebny na dojazd do Olsztyna lub lokalnego dystrybutora.

Model zdalny okazał się sukcesem i przyjął się niesamowicie dobrze. Aż ja sam byłem zaskoczony. Należy pamiętać że to nie tylko zamawianie próbek ale także komunikacja zdalna, a także cały proces od wycen, umów po dostarczenie dokumentacji. Rzeczą wiadomą jest, że nie jest to całkowity model zdalny, ponieważ pomiar musimy wykonać osobiście.

Jestem bardzo dumny z tego że Konkret Flooring zaczął gościć w sercach ludzi, którzy cenią dobry design i świetną jakość. Chcemy tu z Wami pozostać do końca świata i jeśli się da to i jeszcze dłużej. Oczywiście dostarczając i montując przepiękne wykładziny i panele winylowe w każdym zakątku Polski.

No właśnie, mówimy o tej unikalności ale na czym ona właściwie polega. Przedstawimy Wam w skrócie te najważniejsze unikalne cechy czy produkty, którymi tak się szczycimy.

Po pierwsze Therdex ze swoimi panelami winylowymi, które są całkowicie pozbawione ftalanów i zawierają ekologiczne plastyfikatory w postaci oleju sojowego. No i posiadają przepiękną strukturę EIR, która idealnie odzwierciedla naturalne drewno, z zaletami LVT.

Po drugie Van Besouw, który od ponad 170 lat zachwyca swoimi kolekcjami innowacyjnych wykładzin z bawełny czy mikrofibry z poliamidu. Znajdziemy tu wyselekcjonowane kolekcje wykładzin wełnianych, a także wykładziny poliamidowe z efektem jedwabiu.

Po trzecie Jabo Carpets, który zachwyca wykładzinami z sizalu prosto od wynalazcy tych wykładzin Jana Bosma,. a także pięknej wełny i poliamidu. Znajdziemy u nich trwałe wykładziny obiektowe (głównie płasko tkane), które po za swoją jakością oferują niesamowity design czy dowolną kolorystykę zazwyczaj od 300m2.

Po czwarte Donkersloot, nasz lider, prezentujący nie tylko wykładziny dywanowe z ekstremalnym designem ale także płytki dywanowe i dywany, które zachwycają w każdym detalu. Największą innowacją jest z pewnością kolekcja BT40 czyli wykładzina z technologią Niaga, pochodząca z recyklingu i nadająca się do całkowitego recyklingu (ponownego przerobienia na tą samą wykładzinę bez starty jakości). Tutaj mamy tyle tego że zapraszamy do zakładki Nasze Marki, żeby bliżej poznać magię Donkersloot.

Po piąte. TFD Floor Tile, czyli panele winylowe również używające do produkcji ekologicznych plastyfikatorów. Innowacją są LVT magnetyczne, idealnie nadające się na podłogi podniesione. Dodatkowym atutem jest certyfikat IMO, dzięki któremu możemy stosować je do przemysłu morskiego.

Po szóste to Rols, czyli wykładziny wełniane Made in Spain. W przepięknym Alicante rodzinna firma produkuje wykładziny tkane głównie na ręcznych krosnach Raschel. Wartą uwagi kolekcją z pewnością jest Colortec RD dedykowany do hoteli.

Po siódme The Wool Studio, nasz najnowszy nabytek. Oczywiście marka pochodzi z Holandii. Zajmują się personalizowanymi dywanami z niesamowitych włókien eukaliptusowych (tencel) czy autorskiego włókna Lenzing Ecovera pozyskiwanego z włókien drzewnych.

Po ósme Bomat. Ręcznie tkane wykładziny dywanowe prosto z Indii, czyli stolicy dywanów. Znajdziemy w ich kolekcji szlachetne włókna takie jak wełna, jedwab, tencel czy len. Mamy możliwość wykonania wykładziny czy dywanu o dowolnym rozmiarze i kształcie, w bardzo obszernej kolorystyce.

Po dziewiąte Yo2. Czyli niesamowite dywany od projektantów światowej sławy. A także tapety z możliwością nieskończonego wzoru.

Po dziesiąte Altro, czyli angielska firma od wykładzin winylowych. W ofercie znajdziemy między innymi wykładziny bezklejowe czy akustyczne klejone panele winylowe.

To coś w czym czujemy się dobrze. Każdą naszą fabrykę prześwietlamy pod względem ekologii i wyróżnieniem się tym na tle konkurencji. I tak oto każda dostępna u nas marka jest nastawiona na zrównoważony rozwój.

Nie chodzi nam tylko o zniwelowanie śladu węglowego ale także innowacyjne i ekologiczne rozwiązania takie jak wykładzina BT40 od Donkersloot, panele winylowe z bioplastyfikatorów, kolekcje wykładzin z włókien EcoNyl, czy 100% wykładziny z wełny, bawełny, tencel oraz wtórnego PP.

Do zapoznania się ze szczegółami zapraszamy do zakładki Ekologia.

Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping