EKOLOGIA

Oprócz niesamowitego designu, stawiamy na ekologie!

Wprowadzenie przez nas wyjątkowych marek nie jest przypadkowe. Zalewając Polskę naszymi produktami postawiliśmy na ekologię i zrównoważony rozwój. Każda fabryka przyczynia się do tego aby świat był lepszy!


Therdex produkuje panele winylowe, które nie posiadają nawet śladowych ilości ftalanów i do ich produkcji używamy bioplastyfikatorów w postaci oleju sojowego. Wszystkie materiały potrzebne do wyprodukowania LVT dostarczane są z państw Unii Europejskiej.


Wise Floor to tkane wykładziny winylowe. DNA nitek winylu są w 100% antybakteryjne i dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii idącej w parze ze zrównoważonym rozwojem włókno jest biodegradowalne.


Yoyo Design używa włókien poliamidowych ze sprawdzonych źródeł. Dodatkowo produkty otrzymały niemiecki certyfikat GUT. Ten certyfikat otrzymują tylko te dywany, które są wolne od szkodliwych substancji oraz są bezwonne. Kontroluje się je w niezależnych instytutach, na przykład w Textiles and Flooring Institute (TFI) w Akwizgranie, dzięki czemu certyfikat GuT ręczy za dywany bez szkodliwych substancji.


Rols Wool Carpets produkuje wykładziny wełniane tylko i wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Dodatkowo posiada kolekcje wykładzin z włókien syntetycznych pochodzących z recyklingu. Kolekcje te są pozyskiwane z sieci rybackich oraz butelek PET pozyskiwanych z oceanów. Wszyscy dostawcy włókien, barwników, podkładów znajdują się w promieniu 30 km od fabryki Rols, także niwelują również emisje spalin samochodowych.


Van Besouw to luksusowe wykładziny dywanowe. Produkowane są z naturalnych materiałów takich jak wełna oraz bawełna. Pozyskiwane są z najlepszych plantacji świata. Kolekcje poliamidowe wchodzą w skład grupy EcoNyl.


Jabo Carpets oprócz wełny używa takich materiałów jak sizal czy trawa morska. Wykładziny dywanowe w zgodzie z naturą


Samur otrzymał ocenę oddziaływania na środowisko (CED) od Ministerstwa Środowiska i Urbanistyki w 2000 roku i od tego czasu ściśle utrzymuje emisje zgodnie z oficjalnymi parametrami deklarowanymi przez Ministerstwo.


Nodus Rugs. Dbamy, aby proces produkcji nie wyrządził szkody ani nie wyzyskiwał rzemieślników z Nepalu i Indii. Bardzo ważne jest, abyśmy wiedzieli, że przyczyniamy się do poprawy ich warunków życia i pracy , a także do rozwoju ich działalności i społeczności. Nasz partner w Nepalu zajmujący się tkaniem dywanów należy do stowarzyszenia „ RUGMARK ”.W ten sposób możemy zapewnić naszych Klientów, że nasze produkty powstają z poszanowaniem praw człowieka i pełną przejrzystością procesu produkcyjnego.


UnikoLegno jest produktem w 100% włoskim. Posiada wiele wartościowych certyfikatów takich jak Bree, Leed, CATAS. Dodatkowo od roku 2020 rozpoczęła się produkcja podłóg drewnianych pozyskiwanych z odpadów tartacznych.


Ghizzi Benatti od 25 lat zaopatruje się w fornir u tego samego dostawcy. Minimalizują w ten sposób emisje spalin samochodowych ponieważ współdzielą ziemię razem z ich dostawcą forniru i płyt nośnych.